Diagramy

Zde budou již brzy k dispozici diagramy s řešitelkou i přehrávání partií.

Zatím si můžete prohlédnout partii našeho vedoucího Ondřeje Mazury proti našemu bývalému vedoucímu Tomáši Bártovi, odehranou v roce 2003, kdy bylo prvnímu zmíněnému deset, druhému jedenáct let.

[pgn]
[Event “CZE-ch U12”]
[White “Mazura, Ondrej”]
[Black “Barta, Tomas”]
[Site “Volyne”]
[Result “1-0”]
[Date “2003.??.??”]
[PlyCount “29”]
1. e4 e5 2. Nc3 Nf6 3. f4 exf4 4. e5 Qe7 5. Qe2 Ng8 6. Nf3 b6 7. d4 Bb7 8. Bxf4 Bxf3 9. Qxf3 Qb4 10. Qxa8 Qxb2 11. Qxb8+ Ke7 12. Nd5+ Ke6 13. Nxc7+ Kf5 14. Rd1 Qxc2 15. Bd3+ 1-0
[/pgn]

Dvojtažky

Z partie: Nail Bashirli vs Elvin Bayramov, Baku, 2017

[fen] 6RQ/pp2p3/1q1p1b2/3P1k2/8/P7/1P3rB1/1K6 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ Qh7+ w/Qe4# ] ]

Z partie: Abhijeet Gupta vs Haik Martirosyan, Moscow, 2017

[fen] 6rk/3nr1pp/p7/1p1qNP2/2pPp3/P3P1QP/1P6/3R2RK w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ Ng6+ ] ]

Z partie: Jadranko Plenca vs Alp Tuna, Belgrade, 2017

[fen] 3r1k2/1p2Rp1r/p1pP4/q2pN1Qb/7P/8/1P3PP1/6K1 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ Re8+ if Kxe8 Qg8# or if Rxe8 Nd7# ] ]

Z partie: Sundar Shyam vs Van Nguyen, Ho Chi Minh City, 2017

[fen] 8/p4NQp/1p4p1/8/6k1/Pn6/5PPK/1q6 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ f3+ ] ]

Z partie: Daniel Sadzikowski vs Aleksander Mista, Warsaw, 2017

[fen] 3Q1bk1/5p2/pp2pPp1/7p/P7/1P2q3/6PP/2R4K w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ Qxf8+ ] ]

Z partie: Vladislav Kovalev vs Maksat Atabayev, Budapest, 2017

[fen] R3bk2/5p2/3p1P1r/3Np3/1Pr1Bb2/2P5/1K6/6R1 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ Rg8+ ] ]

Z partie: Adam Horvath vs Adam Tukhaev, Chennai, 2017

[fen] r4rk1/1pN2ppp/1B6/4p3/p3n3/1P6/1Pq3PP/K2RQB1R b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ …a3 ] ]

Z partie: Mikhail Popov vs Sanan Sjugirov, Moscow, 2017

[fen] 3N1rk1/2p2p1p/4p1p1/pB1p4/P2n1n2/4KP1P/1P1Q2q1/R2R4 b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ …Nf5+ Kxf4 Qg3# ] ]

Z partie: Alexander Alexikov vs Andrey Grekh, Lutsk, 2017

[fen] 4q2k/1Q4p1/p4n1p/3n4/8/6P1/PP3PPK/1B6 b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ …Ng4+ ] ]

Z partie: Kamil Miton vs Emilio Moreno Tejera, Germany, 2017

[fen] 4rk2/1pp2r2/p1n2b2/2PR1QN1/8/4q1P1/PP2B1P1/4K2R w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ Rh8+ ] ]

Z partie: Ludwig Deglmann vs Jakob Gstach, Austria, 2017

[fen] 1b5k/1pq1nBpp/8/p6Q/2P3P1/PP2pN1K/3r3P/7R b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ 1…Rxh2+ ] ]

Z partie: Thal Abergel vs Clovis Vernay, Chartres, 2017

[fen] 4rr1k/2n4p/q2N1b2/2pnpp2/P3P2P/1PB3Q1/3N1P2/R3K1R1 w Q – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ 1.Qg8+ ] ]

Z partie: Sergei Yudin vs Andrew Ivanov, Kazan, 2017

[fen] 2R5/p3R1b1/7k/6p1/3r2n1/7K/PPB5/8 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ 1.Rh8+ ] ]

Z partie: Kateryna Lahno vs Lela Javakhishvili, Khanty Mansyisk, 2017

[fen] r2qk3/5p1p/p3p3/1pQ4N/1P6/P4N1P/5PP1/2b3K1 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ 1.Ng7+ ] ]

Z partie: Tapani Sammalvuo vs Mika Karttunen, Helsinki, 2017

[fen] 6rk/7p/3p4/1P1P4/2p1nb1Q/5q1P/P4P2/R2R1K2 b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ 1…Qh1+ 2.Ke2 Nc3# ] ]

Z partie: Monika Socko vs Laura Unuk, Riga, 2017

[fen] 8/p4R2/2r4p/2p3kN/8/1P6/r1n3PP/4R2K w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ 1.Re5+ ] ]

Z partie: Liviu-Dieter Nisipeanu vs Yakov Meister, Apolda, 2017

[fen] 2n5/p2R4/k1p1Np2/4p2p/PP2P2P/4KP2/1r6/8 w – – 1 0 [/fen]
Řešení: [ [ 1.Nc5+ ] ]

Z partie: Majur Juac vs Joshua Colas, New York, 2017

[fen] r6k/1q3p2/p5rp/1pp1PP2/2PbN3/7Q/PP5P/4R2K b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ 1…Qxe4+ ] ]

Z partie: Dincer Tasdogen vs Miroslav Tosic, Nis, 2017

[fen] 6r1/ppN2R1p/2bk4/4p3/1Pr5/8/P4K1P/5R2 b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ 1…Rg2+ ] ]

Z partie: Uffe Kallenbach vs Peter Thorsbro, Ballerup, 2017

[fen] r4k2/1b4pp/p4B2/1pb2n2/6q1/2N5/PPQ3PP/3RR2K b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ 1…Ng3+ 2.hxg3 Qh3# ] ]

Z partie: Bjarke Jensen vs Lars Hansen, Denmark, 2017

[fen] 4r1kr/pb1p2pp/3Q1n2/b1Bp1P2/8/P2B4/1q2NPPP/RN3K1R b – – 0 1 [/fen]
Řešení: [ [ 1…Qc1+ 2.Nxc1 Re1# ] ]

Nadpis

První oddíl: bla bla bla text

Nadpis druhého oddílu

Druhý oddíl: bla bla bla text