Personál tábora

Verča Táborská alias Fiona (hlavní vedoucí)

Fiona

Na tábor jezdím od roku 1995 a prázdniny bez tábora si už v podstatě neumím představit. Považuji těchto 14 dnů v roce za na čas nejvíce nabitý energií a skvělou náladou.
Šachy hraji od svých šesti let a od osmnácti jsem vedla šachový kroužek ve Viktorii Žižkov. Na táboře jsem se v minulosti nejraději podílela na vymýšlení a přípravě celotáborové hry. Jsem vděčná za to, že se mohu podílet na pořádání tábora s tou nejúžasnější partou vedoucích, kterou si dokážu představit. Pokud zrovna nevymýšlím nějaké nové hry pro děti na tábor, nebo nepořádám víkendovou akci, tak pracuji ve velké softwarové firmě v Praze.

Eva Holasová (po dlouhá léta hlavní vedoucí, nyní její zástupkyně)

Holaska

Je zakladatelkou a duší celého našeho tábora. Jako jediná se zúčastnila všech ročníků a vždy s citem a nadhledem zvládla úlohu hlavní vedoucí. Kuriozitou je, že nikdy nehrála šachy, a přesto dokáže organizovat nejdéle nepřetržitě fungující letní šachovou školu v České republice. V posledních letech na svá bedra přijala i úlohu zdravotnice.

Martin Štolc alias Arti (programový vedoucí)

Arti

Narodil jsem se roku 1986 a šachy, které se staly mým největším koníčkem, jsem začal hrát již v sedmi letech. Na Palučiny jsem jezdil od roku 1999, nejprve jako dítě, poté instruktor a nyní oddílový vedoucí. Studuji obor tělesné výchovy na Pedagogické fakultě UK v Praze. Mezi moje další koníčky patří deskové hry a LARP. Díky táboru jsem získal partu přátel, se kterými se pravidelně scházíme při různých akcích po celý rok.

Václav Němec alias Grubar (programový vedoucí, tvůrce celotáborovky)

grubar

Je mi 25 let a jsem z Prahy. Na šachový tábor Palučiny jezdím od svých osmi let a potkal jsem zde většinu svých dlouhodobých kamarádů. Práce s dětmi mě velice naplňuje a jsem pro každou srandu. Na táboře se věnuji kromě klasického programu a her také diskotékám. Mezi moje záliby patří lacrosse, šachy, golf a všechny míčové sporty. Těším se na všechny, kteří rádi blbnou!

Martin Kůs alias Loxin (programový vedoucí, tvůrce celotáborovky)

Loxin

Ahoj, jmenuji se Martin Kůs a již několik let jsem oddílovým vedoucím na táboře. Sám jsem na tábor také jezdil jako dítě, a proto vím, že tam o zážitky, nové zkušenosti a kamarády opravdu není nouze. Pocházím z Chrudimi, kde také stále žiji. Studuji architekturu na vysoké škole v Brně, a proto mám rád vše co je spojené s uměním a designem.

David Výprachtický alias Hrot (oddílový vedoucí)

Hrot

Již od narození žiji v malebném městě Žamberk. Šachy hraji od svých sedmi let a díky tomu jsem se vydal na tento tábor, který mě nadchl, a od roku 2004 jezdím na každý ročník, od loňského roku jako vedoucí. Mezi mé zájmy patří krom šachu i další sporty a možné i nemožné aktivity.

Olda Vedral (oddílový vedoucí)

Olda

Je mi 26 let, pocházím z Prahy. Pracuji jako programátor. Jsem členem SK OAZA Praha, kde působím jako předseda a trenér. Mezi mé koníčky patří kromě šachů i jiné deskové hry, fotbal, volejbal, divadlo a film. Na tábor jsem poprvé přijel až ve čtrnácti letech, ale atmosféra palučinských táborů mě okouzlila natolik, že jsem zůstal věrný dodnes.

Ondřej Mazura alias Mizzi (oddílový vedoucí)

Narodil jsem se 9. 3. 1993 v Českém Brodě. Bydlím v Žamberku, bráně Orlických hor. Můj táta je šachista, a tak ani mně nezbylo nic jiného, než se od mala napůl z donucení začít učit šachové hře. V kroužku, který vedl můj otec, jsme spolu s Davidem Výprachtickým objevili Palučinský šachový tábor, já poprvé v roce 2003, tedy když byl přestěhován na Seč, a David o rok později. Od té doby sem oba pravidelně a rádi jezdíme, dávno pryč jsou ty doby, kdy jsem jej ještě porážel. Nyní porazí i mého tátu. Maturitu mám z fotografie, nyní studuji v Husitskou teologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. A jsem stážistou fotografem v Deníku Referendum. Mezi mé zájmy patří dokumentární i hraný film, analogová i barevná fotka, práce s dětmi, míčové a další sporty, organizování atd.

Kristýna Stodolová alias Istien (oddílová vedoucí)

Istien

Nazdárek! Narodila jsem se v Poličce roku 1986 a už od malička hraju šachy. Vystudovala jsem matfyz a teď učím matematiku a počítače v Praze na gymnáziu. Musím podotknout, že tenhle tábor je jedno z největších štěstí, která mě kdy potkala, a za těch téměř 20 let mi opravdu přirostl k srdci. Do života mi dal několik blízkých přátel, mnoho radostí i poznání, a tak se jeho poselství snažím předávat dál. Úsměv dětí, těmi nejmladšími počínaje, je na prvním místě… 🙂

Honza Reitinger alias Artur (oddílový vedoucí)

Artur

Ahoj, jmenuji se Honza, ale všichni mi říkají Artur. Je mi 25 a na náš tábor jezdím zhruba od třinácti. Kromě šachů se zajímám o techniku a na letošním táboře si mimo jiné vyrobíme baterku z brambory nebo citrónu.

Pepa Černý alias Lemon (oddílový vedoucí)

Lemon

Já jsem Lemon a na táboře Tě naučím šermovat tak, abys byl nebezpečný pouze soupeři a ne spolubojovníkům. Ve svém druhém životě mimo tábor jsem student dopravy, takže pokud Tě bude zajímat něco o vláčcích či letadlech, přijď si v srpnu popovídat.

Eva Možná (programová vedoucí)

Eva

Narodila jsem se v Praze na přelomu poloviny minulého století. Od malička hraji šachy. Byla jsem reprezentantkou, hrála jsem olympiádu, pásmové turnaje, přebory republiky a mezinárodní turnaje v šachu. Jsem velmistryně sportu a mistryně FIDE. Proto bych ráda svoji lásku a zkušenosti v šachu předala dál.

Janča Leichterová (oddílová vedoucí)

Janča

Jako jedna z mála jsem v této partě šachem nepolíbená a již několik let se tak starám o různorodost táborových vedoucích, kdy rozšiřuji řady o zástupce nešachové populace. Na táboře proto nejčastěji vymýšlím různé hry a pomáhám s nešachovým programem. Jsem z Prahy, kde jsem se narodila, strávila většinu svého „dvacet plus“ života a kde aktuálně studuji politologii a žurnalistiku na Univerzitě Karlově.

Ondra Mejzlík alias Balthus alias Kobalth (programový vedoucí, šachoun)

Balthus

Tatínek a maminka se měli rádi, a tak jsem se jednoho krásného letního slunovratu (konkrétně 1987) narodil. Šachům jsem se začal věnovat již ve svých čtyřech letech a více či méně aktivně se jim věnuji dodnes. Na palučinský tábor jezdím již od útlého věku, a protože jsem si ho brzy zamiloval, nevynechal jsem od svých deseti let jediný ročník.

David Havej alias Balanar (oddílový vedoucí)

Balanar

Je tomu již skoro čtvrt století, co jsem se narodil v Mostě. Od mala jsem tam bydlel a tíhnul ke všem sportům. Na tábor jsem jel poprvé v roce 2006 a ihned jsem si jej zamiloval pro jeho nezaměnitelnou atmosféru a skvělou partu lidí, kteří se o nás starali. Tak jsem se také dostal k šachům, které mě baví, ale nikdy jsem se jim naplno nevěnoval, tudíž má výkonnost není zrovna oslnivá. Když mi bylo později nabídnuto podílet se na přípravě a chodu tábora, neváhal jsem ani chvilku. V současnosti studuji VŠ a hraji závodně florbal.

Vojta Kastner alias Ojt (programový vedoucí, účetní)

Ojt

Zrodil jsem se v Poličce 21. dubna 1989. Momentálně studuji Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor informatika. Mezi největší šachové úspěchy patří účast na mistrovství světa ve Španělsku v kategorii H14 (kluci do 14 let). Na tábor jezdím od svých sedmi let a postupně jsem se vypracoval na instruktora a následně na oddílového vedoucího. Našlo by se jen málo sportů, které bych si rád nezahrál. Je jasné, že tábor je nejlepších 14 dní v roce.

Pavel Tóth alias Pelin (programový vedoucí, sporťák, kameraman a ajťák)

Pelin

Narodil jsem se roku 1971 a hned, jak to bylo možné, začal jsem se zajímat o práci s dětmi. V prvním působišti “Elektron klub v Mostě” jsem vyučoval nejprve obsluhu a programování osmibitových počítačů, později klasických PC. O dalších pár let později jsem začal inklinovat spíše k hrám fantasy, jako je Dračí doupě, ale hlavně LARP, jenž jsem v roce 2003 pomohl organizovat na letním táboře Palučinské šachové školy. Zde jsem se uchytil nejprve jako LARPista, nyní jsem rozštěpen mezi programového vedoucího a administrativního pracovníka. V současné době pracuji na Úřadu práce jako informatik.

Zuzka Kocourková (programová vedoucí)

Zuzka

Jednoho dne roku 1992 jsem se ocitla na tomto světě. Protože jsem odmala hravá a zvídavá, tak jsem se i díky své neodbytnosti dostala k šachům. Poprvé v 9 letech jsem jela na tento tábor, kde jsem za deset let prožila nespočet krásných chvil, na které doteď ráda vzpomínám, a poznala spoustu lidí, na které nikdy nezapomenu. Šachy ale nejsou mým jediným koníčkem, ze sportů mám nejraději míčové hry a odmalička se věnuji volejbalu. Nadchla jsem se také pro kynologii, kterou jsem začala dělat ve čtrnácti letech se svým psem. V současnosti studuji Pedagogickou fakultu UK v Praze.

Aranka Hrušková (oddílová vedoucí)

Aranka

Na palučinský tábor jsem se šťastnou náhodou dostala poprvé ve dvanácti letech a od té doby mě jeho příjemná atmosféra každoročně láká zpět. Spíš než šachy se ale přes rok zabývám matematikou, kterou bych se jednou chtěla i živit.

Vojta Mejzlík alias Torosar (oddílový vedoucí)

Torosar

Jmenuji se Vojta Mejzlík a s šachovým táborem Palučiny jsem spjatý již od roku 1995, kdy jsem prvně, tehdy jako desetiletý, na tento tábor zavítal. Prošel jsem si krásným období dětského tábora v roli špunta, poté sbíral zkušenosti jako praktikant a posledních nemálo let se snažím rozdávat radost, úsměv a šachové zkušenosti v pozici vedoucího, ať už jako programový člen či oddílák. Mezi moje koníčky patří obecně většina sportů – fotbal, volejbal, běh, frisbee. Ale v poslední době jsem se opět zamiloval do šachů a věnuji jim hodně svého volného času. Pokud zrovna nešachuji či se nevěnuji své práci – financím, tak je možno mne ulovit na akcích nejrůznějšího typu, vždy však spjaté s dětmi. Šachový kroužek, sportovní kroužek, fantasy akce, částečný úvazek na ZŠ jako výpomoc, popřípadě v průběhu roku se účastním většiny či všech akcí PŠŠ, nejčastěji v roli organizátora. Moje oblíbené heslo: Kdo si hraje, nezlobí! Na letošním táboře budu mít na starost šachovou část a některé hry a zabávu pro naše malé nezbedy.

Péťa Baštářová (oddílová vedoucí)

Péťa

Narodila jsem se jednoho zimního večera v Brně, kde prozatím žiji, studuji (Ekonomické informační systémy) i pracuji (IT podpora). Mezi moje jediné šachové “úspěchy” patří předposlední místo na malém místním vánočním turnájku v Dolních Kralovicích, kde mi konec mé nepochybně závratné šachové kariéry ukázaly malé děti 🙂 Mezi mé záliby patří zážitková pedagogika, raketové sporty, tanec, fotografování, procházky přírodou a pohodový čas strávený s přáteli. Na táboře se podílím na přípravě programu, her a zážitků.

Petr Kirsch alias Třešnička (oddílový vedoucí)

Třešnička

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 23 let. Na tábor jsem začal jezdit jako malý špunt a již jezdím 10 let, z toho 5 let jako vedoucí. Šachy pro mne nejsou jenom hra, díky nim jsem poznal nové kamarády a naučil se zachovat chladnou hlavu i v časové tísni 🙂 Vystudoval jsem Kybernetiku a Robotiku a nyní pokračuji dále na ČVUT. Věnuji se hodně sportu zejména běhání, plavání a workoutu.

Jirka Charvát (oddílový vedoucí)

Jirka

Narodil jsem roku 1994 a téměř hned jsem začal hrát šachy. Ty mě postupem času přivedly do oddílu SK Oaza Praha. V roce 2002 jsem v oddíle zaslechl první zmínku o Palučinském táboře a v tu chvíli bylo rozhodnuto o každoroční náplni dvou týdnů z letních prázdin až dodnes. Mimo šachy mě baví i všechny pohybověji založené sporty v čele s triatlonem.

Tomáš Bárta (oddílový vedoucí)

Tomáš

Narodil jsem se v Praze, ovšem odstěhovali jsme se do (ne)daleké vesničky Hvozdnice, ze které do Prahy dojíždím za studiem. V Praze studuji fyziku na Univerzitě Karlově. Šachy hraji zhruba od svých šesti let, ovšem hraji je již spíše pouze příležitostně. Před palučinami jsem zkusil několik různých šachových táborů, ovšem zde jsem již zůstal, jelikož mě pohltila atmosféra a kolektiv tohoto tábora.

A další…

Vtip

Ahoj, již od mala jsem vyrůstal na drsném místě a jsem ten pravý člověk pro řešení Vašich malých problémů! Pošlete nám své děti, postaráme se o ně…