Směrnice EU na webu PŠŠ

Vážení příznivci Palučinské šachové školy,

Jak jste si zajisté už všimli, také náš web musel začít upozorňovat na to, že používá tzv. cookies, což dle směrnice Evropské unie č. 2009/136/ES musí za předpokladu, že nesplňuje určitá kritéria, resp. naplňuje kritéria jiná.

Cookies je takový malý soubor uložený ve vašem prohlížeči internetových stránek, který umožňuje odlišit jednotlivé uživatele od sebe, takže třeba na našem webu jde poznat, který článek zrovna píše třeba Istien a který Pelin, aniž by to bylo třeba hrozně složitě nastavovat. Obdobně se takto rozpoznávají i ti, kteří na našich stránkách píší komentáře, lze zobrazovat i rozdílný obsah (to u nás sice nemáme, ale pokud máte například email u firmy Seznam, tak to je ono – nevidíte cizí emaily)

Výše zmíněným cookies se říká “hodná cookies”, na ty upozorňovat lištou dle výše zmíněné směrnice netřeba, avšak u nás je použita cookies z Facebooku. Tato cookies není naše, proto se jí říká third-party cookies, což se do češtiny překládá jako “cookies třetí strany”. No a protože třetí strana (zde Facebook) může sledovat a nabízet obsah i u uživatelů na Facebooku neregistrovaných, aniž by to tito lidé věděli, patří tato cookies do kategorie, jíž se říká “problematická/zlá cookies”. A o jejich použití tím pádem informovat musíme a správně následně reagovat na volbu uživatele našeho webu.

Co se stane při neudělení Souhlasu s použití cookies (třetích stran)?

  1. Neuvidíte zprávy z naší Facebookové stránky (v pravém sloupečku “Zprávy z Facebooku”
  2. Neuvidíte tzv. sociální tlačítka pod nadpisy “Sledujte nás na…” a nebudete se moci přihlásit k přímému odběru notifikací nových videí na Youtube

Souhlas můžete průběžně stiskem “Souhlasím” udělovat a své rozhodnutí posléze “Revokovat” ( = odvolat) , na revokování slouží onen modrý rámeček v tomto článku níže

Souhlas s cookis byl odvolán
Pro povolení používání Cookies klikněte na "Souhlasím" v banneru dole

Pokud svůj prohlížeč na internet neměníte, nepromazáváte a nestřídáte počítače, zeptáme se vás na “Souhlasím” právě jedenkrát ročně…

Upozorňuji, že Souhlas či Revokace provedený na našich stránkách platí jen a pouze pro naše stránky!

Děkuji za pochopení této situace a omlouvám se odborníkům za zjednodušení výkladu

Pavel  “Pelin” Tóth
technický správce webu PŠŠ

PS: Pro zájemce vkládám odkaz na: Stanovisko č. 4/2012 k výjimce z požadavku na souhlas s cookies, do níž nespadáme

Příspěvek byl publikován v rubrice Technické. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..